Częstochowscy dzielnicowy uratowali życie kobiety, który leżała nieprzytomna w rejonie przystanku przy ul. Jagiellońskiej.

Dyżurny komisariatu VI w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o kobiecie wymagającej natychmiastowej pomocy. We wskazanym miejscu, tj. w rejonie przystanku przy ul. Jagiellońskiej bardzo szybko pojawili się dzielnicowi – st. sierż. Jakub Fiuty i sierż. Tomasz Miszczyk. Gdy ocenili stan poszkodowanej i okazało się, że jest nieprzytomna oraz nie oddycha, od razu przystąpili do działania. Resuscytację prowadzili do momentu przejęcia czynności ratowniczych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych przybyłych na miejsce. Dzięki podjętym w porę działaniom kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przewieziona do szpitala.

Po kilku godzinach na ręce dyżurnego częstochowskiej szóstki wpłynęły podziękowania od lekarza pogotowia ratunkowego, który przyjechał na miejsce i przejął działania ratownicze:

"Wyrazy uznania dla Policjantów pełniących służbę dn. 25.03.2024, którzy będąc pierwsi na miejscu zdarzenia podjęli czynności ratunkowe. Dzięki ich odwadze oraz umiejętnościom Pacjentka została przewieziona do szpitala z własną akcją serca. Dzięki temu zdecydowanie wrosły szanse na Jej przeżycie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę