Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 33-letnią mieszkankę powiatu bełchatowskiego, która mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierowała samochodem. Na dodatek przewoziła dwójkę swoich dzieci i ich pijaną babcię.

W czwartek, 28 marca po północy policjanci częstochowskiej drogówki podczas nocnego patrolu na ul. Ludowej zatrzymali do kontroli osobowe renault. Samochodem kierowała 33-letnia kobieta, mieszkanka powiatu bełchatowskiego. W aucie przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 3 i 8 lat oraz swoją matkę.

- Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że 33-latka ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Zgodnie z nowymi przepisami jej samochód został zabezpieczony przez mundurowych i odholowany na parking. 69-letnia babcia, która siedziała na miejscu pasażera, nie mogła przejąć opieki nad dziećmi. Ona również była pijana. Badanie wykazało ponad 1 promil. Ostatecznie dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie.

Teraz kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo. O całej sytuacji powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę