St. sierż. Mateusz Ściebura z "czwórki" został wybrany najlepszym dzielnicowym regionu częstochowskiego. Wyniki konkursu ogłoszono w środę, 7 lutego podczas uroczystej gali w Miejskim Domu Kultury.

Konkurs na najlepszego dzielnicowego Częstochowy trwał od 15 do 31 stycznia 2024 roku. Sylwetki 20 policjantów biorących udział w plebiscycie były prezentowane na specjalnych kartach do głosowania, które dostępne były na wszystkich komisariatach miejskich policji, w urzędzie miasta oraz placówkach ZGM TBS Częstochowa. Na  dzielnicowych oddano łącznie ponad 4000 głosów, co pokazuje jak ważną i docenianą rolę społeczną odgrywają oni w codziennej służbie.

W plebiscycie nagrodzono dzielnicowego z największą liczbą głosów: zwycięzcą został st. sierż. Mateusz Ściebura z Komisariatu IV Policji w Częstochowie.

Podczas środowej gali finałowej w sali Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie zwycięzcy konkursu złożył gratulacje oraz wręczył nagrodę główną prezydent Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk wspólnie z komendantem miejskim policji w Częstochowie insp. Dariuszem Kiedrzynem. Wszyscy nominowani do konkursu funkcjonariusze otrzymali także pamiątkowe statuetki i medale dzięki uprzejmości prezesa ZGM TBS Częstochowa Pana Pawła Koniecznego.

Całe wydarzenie uświetnił poprzedzający wręczenie nagród występ aktorów teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, którzy odgrywali scenki dotyczące różnych metod oszustw. Narratorem, który po każdej inscenizacji ostrzegał jak nie dać się oszukać był asp. Kamil Sowiński z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Ponadto na zakończenie gali wystąpił zespół muzyczny Rock Brygada Częstochowa.

fot. Łukasz Stacherczak

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę