76-letnia częstochowianka padła ofiarą oszusta podającego się za lekarza. W efekcie seniorka straciła ponad 20 tysięcy złotych.

Sposób działania oszustów jest podobny. Działają pod legendą policjanta, członka rodziny, prokuratora, lekarza i wyłudzają pieniądze pod pretekstem udziału w różnych akcjach albo podszywają się pod osobę bliską, która potrzebuje pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia.  Niestety 76-letnia częstochowianka uwierzyła, że telefon który otrzymała od lekarza jest wiarygodny i jej syn rzeczywiście potrzebuje pieniędzy na bardzo drogie leki w związku zakażeniem koronawirusem. W trakcie rozmowy została poinstruowana komu i w jaki sposób należy przekazać pieniądze. W efekcie miała do czynienia z oszustwem w wyniku którego straciła swoje oszczędności.

Częstochowska policja apeluje również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. - Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby wam bliskie, by kontaktowały się z wami i w kontaktach z obcymi najpierw pytały was o radę - apeluje sierż. sztab. Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę