Policjanci z "jedynki" wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało wyłowiono ze zbiornika wodnego „Pacyfik” przy ulicy św. Jadwigi w Częstochowianie. Śledczy ustalają, kim bym zmarły.

W niedzielę, 2 lipca ok. godz. 14 ze zbiornika wodnego „Pacyfik” w Parku Lisiniec wyłowione zostało ciało nieznanego mężczyzny w wieku około 60-70 lat. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Śledczy z Wydziału Kryminalnego komisariatu I policji w Częstochowie ustalają tożsamość mężczyzny oraz wyjaśniają okoliczności jego śmierci.

- Z ustaleń wynika, że to mężczyzna w wieku około 60 lat, około 170 cm wzrostu, z krótkimi, siwymi włosami, siwym wąsem. Miał na sobie czarne majtki, prawdopodobnie mógł być ubrany w dżinsową, granatową kurtkę, dżinsowe spodnie, czarne sportowe buty z białymi pasami. Mężczyzna poruszał się czarnym rowerem, widocznym na zdjęciu - informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Częstochowska policja apeluje do osób, które były świadkami tego zdarzenia, lub mogą mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tożsamości mężczyzny, o kontakt z dyżurnym komisariatu I w Częstochowie pod numerem tel. 47-858-11-50. - W szczególności prosimy o pilny kontakt kobietę, która jako pierwsza trafiła na dryfujące ciało - mówi asp. sztab. Barbara Poznańska.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę