To był bardzo udany weekend dla drużyny Nordic Team Częstochowa, o czym świadczą dwa trzecie miejsce w Pucharze Świata, pobicie rekordu świata na dystansie 100 mil i mistrzostwo Polski w marszu 24-godzinnym.

29 kwietnia w Pucharze Świata (International Nordic Walking Federation) w Mielnie częstochowscy kijkarze wywalczyli dwa trzecie miejsca na dystansie 9 km. Sztuka ta udała się Danielowi Wojtasińskiemu (kategoria M40) i Zbigniewowi Szczęśniakowi (kategoria M60). Ponadto Wojtasiński zajął czwarte miejsce w klasyfikacji open.

W rozgrywanym w dniach 29-30 kwietnia Ultra Nordic Walking World Records w Toruniu Marcin Cieśluk podjął próbę pobicia rekordu świata na dystansie 100 mil i zrobił to w znakomitym stylu. Nowy rekord świata ustanowiony przez Marcina to 23 godz. 58 minut, 58sek, 65.

W dniach 1 i 2 maja w nadbałtyckim Sasinie odbyły się z kolei Mistrzostwa Polski w marszu 24-godzinnym. Nowym mistrzem Polski został Jarosław Pietrzyk z wynikiem 149,5 km. W top 10 wśród kobiet znalazły się również Mariola Pasikowska (4. miejsce, 131 km), Magdalena Rajek (9.miejsce, 111 km), Agnieszka Pinis (10. miejsce, 111 km).

Dwudziestodwuosobowa ekipa Nordic Team Częstochowa pokonała łącznie 1551 km (średnio 70,5km/os), większość z zawodników ustanowiła swoje rekordy życiowe.