W piątek, 20 stycznia rano na Rakowie amstaff zagryzł mniejszego pieska. Ugryzł również jego właściciela i próbował zaatakować dwa inne spacerujące nieopodal psiaki. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów agresywne zwierzę zostało obezwładnione i trafiło do schroniska. Częstochowska policja szuka właściciela czworonoga.

Około godziny 8.15 dyżurny otrzymał informację o tym, że w Częstochowie przy ulicy Limanowskiego 41/43 biegający luzem pies w typie amstaffa zagryzł psa rasy york, który spacerował na smyczy ze swoim opiekunem. Agresywny pies ugryzł również właściciela małego psa w chwili, gdy chciał on ratować swojego pupila.

- Gdy policjanci zjawili się na miejscu, amstaff stał przy zagryzionym psiaku, jednak po chwili zauważył dwa inne psy, które również spacerowały po osiedlu ze swoimi opiekunami i ruszył do kolejnego ataku - relacjonuje podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. - Policjanci pobiegli za agresywnym czworonogiem. Dzięki szybkiej reakcji i stanowczej postawie, obezwładnili psa i przytrzymywali niespokojne zwierzę do chwili przybycia na miejsce pracowników ze schroniska - dodaje.

W miejscu zdarzenia mundurowi rozpytali mieszkańców i świadków. Poczynione ustalenia nie przyczyniły się jednak do wytypowania opiekuna zwierzęcia. Dlatego zwracają się do właściciela zwierzęcia lub osób, które go znają, o kontakt z komisariatem VI policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 16 11 lub najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę