Koncert "Oj Dana Dana", który odbył się 13 grudnia w Miejskim Domu Kultury, stał się okazją do podziękowań kierownictwu Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”. Jego obowiązki przejęło kolejne pokolenie.

Występ był dedykowany wieloletniej kierowniczce Zespołu Danucie Morawskiej i Teresie Turek, odpowiadającej w ZPiT Częstochowa za część związaną ze śpiewem. Za wieloletnią pracę w Zespole podziękowano również Jarosławowi Świątkowi – kierownikowi artystycznemu i Małgorzacie Morawskiej – garderobianej.

W imieniu prezydenta Częstochowy listy z wyrazami uznania za pracę w Zespole wręczył osobom wyróżnionym zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek.

Zespół podczas tego wyjątkowego i wzruszającego koncertu zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności: pieśni i tańce śląskie oraz cieszyńskie, pieśni regionu krakowskiego, pieśni i tańce Beskidu Żywieckiego, pieśni i tańce okolic Częstochowy, „Gaik” – zabawy, pieśni, tańce i zwyczaje wiosenne z okolic Częstochowy. Koncert zwieńczony został polonezem, do którego zaproszono zasłużoną, wyróżnioną kadrę Zespołu.

Koncert przygotowała nowa kadra ZPiT „Częstochowa”: Michał Knaś – kierownik artystyczny, Maria Pospieszalska – kierownik organizacyjny, Agnieszka Krzemińska – instruktor tańca, garderobiana, Zuzanna Gadzinowska – przygotowanie wokalne.

fot. Edyta Pilichowska

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę