Prawie 200 wykroczeń w ciągu jednego dnia ujawnili policjanci z częstochowskiej drogówki. Aż 124 z nich dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Częstochowska drogówka regularnie prowadzi działania kontrolne i represyjne na drogach, aby wyeliminować z ruchu piratów drogowych i poprawić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W środę, 15 czerwca policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”, w ramach których zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących limitów prędkości.

- Tego dnia stróże prawa ujawnili łącznie 184 wykroczenia drogowe, z czego 124 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi ujawnili również 3 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. 148 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, 32 pouczono, a względem 24 kierowców sprawa o wykroczenie zostanie rozstrzygnięta w drodze postępowania sądowego - podsumowuje podinsp. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę