Sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska po raz kolejny udowodniła, że żaden dystans nie jest jej straszny. W minioną sobotę wystartowała w 13. Kwietnym Biegu w Lisowicach, który i tym razem zakończył się sukcesem. Po przebiegnięciu prawie 150 km zdobyła dwa medale – złoty w kategorii kobiet i brązowy w kategorii open.

Policjantka z komisariatu IV w Częstochowie sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska ma już sporą kolekcję pucharów i medali zdobytych w zawodach biegowych. Agnieszka znana jest w garnizonie częstochowskim z wyśmienitej kondycji i determinacji w dążeniu do celu. W sobotę wystartowała w 13. Kwietnym Biegu upamiętniającym 43. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i dwukrotnie stanęła na podium.

W zawodach zorganizowanych przez gminę Pawonków i sołectwo Lisowice wystartowało 262 osób. Policjantka przebiegła dystans 149,961 km w czasie 24 godzin i jako pierwsza wśród kobiet pokonała linię mety. W kategorii open zdobyła trzecie miejsce. Jak sama mówi: „czułam się rewelacyjnie, mogłam przebiec więcej i jeszcze szybciej, gdyby nie odparzenia na stopach…”.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę