Staże w LIBERTY Częstochowa rozpoczęła właśnie pierwsza grupa uczniów biorących udział w projekcie Urzędu Miasta Częstochowy „Zawodowa współpraca". Szkolenia współfinansowane są przez Unię Europejską.

LIBERTY Częstochowa przyjęła na staż pierwszą grupę uczniów-Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie w ramach nowego programu szkolenia zawodowego, stworzonego w ramach projektu Urzędu Miasta Częstochowy „Zawodowa współpraca". Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, ma na celu podniesienie kwalifikacji uczniów szkół zawodowych, aby mogli zaspokoić potrzeby lokalnego rynku pracy.

W ramach projektu stażyści przepracują w LIBERTY Częstochowa 150 godzin w terminie do 31 sierpnia, kiedy to kończy się tegoroczna edycja programu. Uczniowie będą mieli opiekunów, którzy są doświadczonymi i certyfikowanymi pracownikami Huty. Liberty Częstochowa odpowiada za zapewnienie stażystom środków ochrony osobistej, ubezpieczenia, monitorowanie ich postępów w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wydanie świadectwa ukończenia stażu na koniec jego trwania.

Pierwsza grupa stażystów liczy 5 osób. Podczas pierwszej wizyty w zakładzie, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie BHP i ochrony przeciwpożarowej, wyposażeni w odzież ochronną i zwiedzili walcownię, poznając proces produkcyjny. Teraz zapoznają się z konkretnymi rolami, jakie będą pełnić podczas praktyk w Walcowni Blach Grubych oraz Zakładzie Konstrukcji Stalowych i Prefabrykacji. Wkrótce mają dołączyć do nich kolejni uczniowie.

Umowa o współpracy w zakresie przyjmowania stażystów została podpisana 1 lutego 2022 r. przez Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektora generalnego LIBERTY Częstochowa, oraz Piotra Grzybowskiego, zastępcę prezydenta miasta Częstochowy, a także Aleksandrę Bożek, zastępcę naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta.

- To ekscytujący krok naprzód dla naszej firmy i dla uczniów. Cieszymy się z nawiązania tej wspaniałej współpracy z Urzędem Miasta i mamy nadzieję, że następne pokolenie dowie się, jak działa nasz zakład i nasza firma, i pomoże nam przekształcić się w niskoemisyjne przedsiębiorstwo przyszłości oparte na technologii GREENSTEEL - powiedział dyrektor generalny Krishnamoorthy Venkatasubramanian.

Poprzez swoją Akademię GREENSTEEL, która ma zostać uruchomiona w tym roku także w Polsce, LIBERTY już współpracuje w bliskim partnerstwie z uniwersytetami i szkołami wyższymi w całej Europie, realizując programy dedykowane studentom, w tym staże, szkoły letnie i wizyty. Akademia pomaga budować umiejętności potrzebne do utrzymania przemysłu stalowego w dłuższej perspektywie i osiągnięcia strategicznych celów LIBERTY w zakresie neutralności węglowej.

Misją Akademii jest angażowanie, inspirowanie i rozwijanie dzisiejszych i przyszłych pracowników poprzez innowacyjne programy rozwojowe, tworzone przez zespoły firmy LIBERTY we współpracy z regionalnymi placówkami edukacyjnymi i technicznymi oraz przy wsparciu władz regionalnych.

fot. LIBERTY Częstochowa

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę