W środę, 24 listopada na placu Biegańskiego stanął kilkunastometrowy świerk. W przyszłym tygodniu świąteczne drzewko będzie przystrojone ozdobami i światełkami.

W środę, 24 listopada na placu Biegańskiego stanął kilkunastometrowy świerk. W przyszłym tygodniu świąteczne drzewko będzie przystrojone ozdobami i światełkami.

Kilkunastometrowy świerk, który będzie elementem bożonarodzeniowego wystroju centralnego placu miasta, został zgłoszony przez jednego z mieszkańców po apelu Miejskiego Zarządu Dróg. - Po uzyskaniu stosownych zgód i zezwoleń, które poprzedziły planowane wcześniej przez właścicieli posesji usunięcie drzewa, drzewko zostało przetransportowane na plac Biegańskiego. W przyszłym tygodniu będzie ubrane wraz z towarzyszącymi iluminacjami - informuje Maciej Hasik, rzecznik MZD i MPK w Częstochowie. 

Hasik przypomina, że jeszcze w wakacje zostało zgłoszone drzewo, które stanie tej zimy na Placu Orląt Lwowskich na Rakowie. Będzie to nieco mniejsza przedstawicielka tego samego, szlachetnego gatunku choinek. Transport i ozdabianie drzewka zaplanowano na przyszły tydzień.

Choinka na placu Biegańskiego to znak, że rozpoczęło się dekorowanie miasta w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym. - W tym roku nie będzie mniej dekoracji niż w poprzednim. Premiera - tuż przed Mikołajem. Nie będzie jej towarzyszyło żadne wydarzenie z uwagi na trwającą pandemię. Tegoroczny zestaw dekoracji będzie utrzymany w klimacie "Bajkowej podróży". Na placu Biegańskiego znajdą się cztery duże elementy 3D pełne kolorów i magii. Nigdy wcześniej nie zdradzamy, co to będzie dokładnie, to niespodzianka dla częstochowianek i częstochowian - informuje Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM.

Elementy zostały wypożyczone przez miasto z firmy Multidekor z Piastowa. Jak zwykle dekoracje uzupełnią elementy na latarniach, przewieszki i oświetlone drzewa wokół centralnego placu.

Dzięki pomocy sponsorów wystrój na Placu Biegańskiego wzbogacą dodatkowe dekoracje ufundowane przez firmy: Tel-Bruk. Telenga Radosław i Gramar sp. z o.o. z Lublińca. Obie firmy, już po raz drugi, włączają się w dekorowanie miasta na święta.     

Kolejnym ważnym sponsorem jest firma Jawo sp. z o.o., która od wielu lat aktywnie uczestniczy w dekorowaniu miasta. Tradycyjnie zapewni świąteczny klimat przy "Fontannie dziewczynka z gołębiami" w III Alei.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę