Kryminalni w Częstochowie namierzyli, a następnie zatrzymali 45-latka, który napadł na cztery starsze kobiety. Mężczyzna najpierw doprowadzał je do stanu bezbronności, a potem okradał. Kolejne trzy miesiące spędzi teraz w areszcie.

Do pierwszego napadu doszło w sierpniu. Drugie, bardzo podobne miało miejsce na początku listopada. 45-letni mężczyzna wytypował swoje ofiary i szedł za nimi aż do ich miejsca zamieszkania. Gdy kobiety wchodziły do swojego mieszkania, wchodził za nimi, a następnie używając siły, popychał, przewracał na podłogę i żądał od nich wartościowych przedmiotów.

W dwóch kolejnych przypadkach, które miały miejsce w listopadzie, zaatakował swoje ofiary już w drodze do ich miejsca zamieszkania. W stosunku do starszych kobiet za każdym razem używał siły. Szarpał je za ubrania, a następnie przewracając na ziemię, okradał z pieniędzy i wartościowych przedmiotów, które miały przy sobie.

Kryminalni wnikliwie analizowali każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na przestępcę. 17 listopada trafili na trop 45-latka. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz grozi mu co najmniej 15 lat więzienia.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę