Z otwartego 4 września Parku Wodnego Częstochowa skorzystało już około 10 tysięcy osób - przekazał częstochowski magistrat.

Z danych udostępnionych przez Urząd Miasta Częstochowy i MOSiR wynika, że w dniach od 4 do 28 września z parku wodnego skorzystało ok. 10 tysięcy osób, w tym 8,2 tys. wyłącznie z części basenowej, a ponad 1,8 tys. - także z saunarium.

- Zdaniem kierownictwa MOSiR - biorąc pod uwagę ciągle utrzymywany stan epidemii i wielkość obiektu - taka liczba odwiedzających pozwala na komfortowe korzystanie z Parku Wodnego przez wszystkich gości. Zadowalająca frekwencja jest w weekendy, najmniejszy ruch panuje w dni powszednie do godzin popołudniowych - mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowa. - W miarę upływu czasu i zmniejszania się możliwości rekreacji w plenerze z uwagi na gorsze pogody i niższe temperatury na pewno jest szansa na większą liczbę odwiedzających także w tygodniu. Z każdym tygodniem będzie też rosła liczba osób, które o nowym Parku Wodnym się dowiedzą, także wśród mieszkańców okolic naszego miasta - zauważa.

Według danych MOSiR-u, najwyższą jak dotąd frekwencję odnotowano w weekend, który przypadł na 11-12 września. Wtedy 11 września strefę basenową odwiedziły 552 osoby, saunę i basen 57, a samą saunę - 19. Dzień później frekwencja była jeszcze wyższa. Ze strefy basenowej skorzystało 809 osób, z sauny i basenu 70, a z samej sauny - 23.

Park wodny jest zlokalizowany obok pływalni letniej przy ul. Dekabrystów 47, administrowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Zasadnicza budowa zakończyła się jesienią ubiegłego roku, jednak park nie mógł ruszyć z powodu obostrzeń związanych z pandemią. Po ich częściowym cofnięciu MOSiR skompletował zespół pracowników i ostatecznie przygotował obiekt na przyjęcie gości po okresie przymusowego przestoju.

W parku wodnym oprócz strefy rekreacyjnej ze zjeżdżalniami w przeszklonej hali, znajduje się urozmaicona strefa SPA. Z kolei na zewnątrz udało się pozostawić obszerną powierzchnię plażową przy otwartej pływalni. Do dyspozycji gości aquaparku będzie 227 miejsc parkingowych, w tym 46 w parkingu podziemnym. Całościowy koszt robót to nieco ponad 51, 5 mln zł.

Obiekt czynny jest w godz. 10-22.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę