Konsul generalny USA w Krakowie Patrick T. Slowinski gościł w Urzędzie Miasta Częstochowy. Z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem rozmawiał m.in. o współpracy na linii samorząd lokalny - firmy z kapitałem amerykańskim.

Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące sytuacji społeczno-gospodarczej w Częstochowie oraz wpływu pandemii na prognozy ekonomiczne miasta. Dyskutowano o rozwoju przedsiębiorstw z kapitałem amerykańskim, które prowadzą działalność w Częstochowie m.in. o TRW (obecnie koncern ZF z kapitałem niemieckim) i  o Guardianie (huta szkła w Częstochowie należąca do amerykańskiego koncernu Guardian Industries). Konsul w czasie pobytu w mieście odwiedził również siedzibę tego drugiego zakładu.

Dyplomata bardzo docenia pomoc i wsparcie miasta w procesie realizacji inwestycji przedsiębiorstwa. Podkreślił znaczenie wsparcia władz miasta w działaniach prorozwojowych. Omówiono także kwestie kolejnych działań, jakie miasto podejmuje w odpowiedzi na plany przedsiębiorców oraz możliwości wsparcia w ich realizacji.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę