Wraca cykl darmowych pikników ze zdrową żywnością, organizowanych przez radną Lewicy Małgorzata Iżyńska. Pierwsze po przerwie spotkanie przy wspólnym śniadaniu odbędzie się 3 października.

Cykl pikników integrujących częstochowianki i częstochowian przy wspólnym, zdrowym śniadaniu został zainaugurowany w 2016 roku. Pomysłodawczynią projektu "Śniadanie na Bieganie" jest radna miejska Małgorzata Iżyńska. - Zdrowa kuchnia jest coraz bardziej popularna i dobrze się dzieje , że w Częstochowie znalazła swoje miejsce w przestrzeni publicznej - twierdzi radna. - Propagowanie zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia to już nie moda, ale w pełni świadome działanie na rzecz zdrowia, które ma rzesze zwolenników.

Piknik pod hasłem #ZajmijSięSobąZdrowo odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 października w godz. 10-12.15 na placu Biegańskiego.  - Zapraszamy wszystkich w niedzielne przedpołudnie na wspólną kawę i śniadanie na leżakach od Rakowa Częstochowa i przy muzyce na żywo grupy Aqustic. Dla dzieci również niespodzianka w postaci gry miejskiej - zachęca Małgorzata Iżyńska.

Piknik organizowany jest wspólnie z Częstochowską Organizacją Turystyczną.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę