Oliwier Mutwil z CKS Budowlani Częstochowa stanął na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę, 28 listopada w Kwidzynie.

W mistrzostwach wzięło udział 578 zawodników z 157 klubów, wśród nich wszyscy najlepsi biegacze z naszego kraju. W imprezie wystartowało również 13 biegaczy i biegaczek z CKS Budowlani Częstochowa.

Zawody zostały podzielone na kilka sesji, wg kategorii wiekowej. Spośród zawodników CKS Budowlani doskonale zaprezentował się Oliwier Mutwil, który gronie seniorów w gna dystansie 4 km w pięknym stylu  wywalczył brązowy medal. 0 niespełna 6 sekund uległ Marcinowi Lewandowskiemu  z Zawiszy Bydgoszcz, medaliście ostatnich mistrzostw świata na 1500 m, a także Patrykowi Kozłowskiemu z RTLE Radom.  W klasyfikacji U23 zdobył z kolei srebro.

Wśród seniorek na dystansie 6 km pasjonujący pojedynek o medale stoczyła Sylwia Ślęzak. - Zawodniczka CKS przez cały dystans biegła w czołówce i dosłownie na finiszu uległa trzem rywalką. O brązowym decydowała fotokomórka - mówi Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani. - Jednak 4. miejsce Sylwii z najlepszymi biegaczkami w kraju to również świetny wynik.

Piąte miejsce na 5 km w kategorii wiekowej U18 zajął Michał Piątek. W tym samym biegu Dawid Kiszka był dopiero 40. W kategorii wiekowej U18, ale na dystansie 3 km Konrad Simiński był 33.

W tej samej kategorii wiekowej na dystansie 3 km Konrad Simiński był 33. Wśród kobiet bardzo dzielnie walczyła Anna Lizińska, która na dystansie 3 km była 15, a Ewa Bambynak - 28. W biegu na 2 km Olga Droś zajęła 28. lokatę, a Zuzanna Wierzbicka - 45.

Drużynowo zawodnicy CKS w kategorii wiekowej  U18 zajęli 7. miejsce. Na najdłuższym dystansie tych mistrzostw( 8 km) w kategorii seniorów 12. miejsce wywalczył Rafał Formicki, Karol Grabowski był 33, a Piotr Pałka dobiegł do mety na 35. pozycji. Drużynowo seniorzy wywalczyli 5. pozycję w kraju.

Startujący w biegu na 6 km Jakub Mrożek w kategorii U20 zajął 24. pozycję.