Częstochowscy policjanci kontrolowali w środę, 8 lipca, czy pasażerowie w autobusach i tramwajach przestrzegają nakazy i zakazy w związku z epidemią koronawirusa.

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ministra zdrowia mamy obowiązek zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej. Niestety mieszkańcy Częstochowy zapominają o tym i nie stosują się do obowiązujących obostrzeń. Dlatego częstochowska policja postanowiła przyjrzeć się pasażerom miejskiej komunikacji.

- W trakcie działań mundurowi rozmawiali z pasażerami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązujących obostrzeniach. Pasażerom, którzy o tym "zapominali" policjanci zwracali uwagę i wręczali maseczki ochronne a najmłodszym opaski odblaskowe - informuje podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Częstochowy akcja będzie kontynuowana. - W środę policjanci poprzestali tylko na pouczeniach, jednak kolejnym razem spodziewajmy się, że będą stosowane ostrzejsze kary - zapowiada podkom. Sabina Chyra - Giereś.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę