Ponad 1,3 mld zł to minimalne nakłady jakie w okresie od 2014 do końca 2019 roku zadeklarowali inwestorzy na terenach stref ekonomicznych w Częstochowie. W tym czasie firmy działające w strefach zachowały lub utworzyły minimum 6,8 tysiąca miejsc pracy. Miasto planuje uruchomienie nowego terenu inwestycyjnego.

Od czasu funkcjonowania terenów SSE w Częstochowie do końca 2019 r. przeprowadzono 31 przetargów i rokowań, w wyniku których: utworzono co najmniej 1100 nowych miejsc pracy, zachowano 5700 istniejących miejsc pracy, zadeklarowano nakłady w wysokości ponad 1 miliard 355 milionów 500 tysięcy złotych.

Jeszcze w 2019 roku pozwolenie na działalność przy ul. Kusięckiej otrzymała częstochowska firma z sektora MŚP - F.H.U. ARGO, z deklarowanymi nakładami 2,1 mln zł i obowiązkiem zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia z 14 do 18 pracowników.

Przy 28 milionach nakładów z budżetu miasta, przeznaczonych na uzbrojenie i przygotowanie terenów specjalnych stref ekonomicznych, rozwojowe korzyści dla Częstochowy i jej mieszkańców są wymierne i oczywiste.

Warto dodać, że oprócz przedsiębiorców inwestujących na częstochowskich działkach, które zachowały status terenów strefowych KSSE, obecnie o pomoc publiczną w ramach specjalnych stref ekonomicznych mogą ubiegać się także przedsiębiorcy będący właścicielami nieruchomości znajdujących się poza terenami wcześniej wyznaczonymi jako teren SSE.

- Ponieważ na obecnych terenach „strefowych” w Częstochowie jest już mało wolnych działek, które można zaoferować inwestorom, miasto planuje uruchomienie nowego terenu inwestycyjnego „Skorki 2”, leżącego między węzłami obwodnicy autostrady A1 - informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę