Częstochowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech młodych mężczyzn, którzy w centrum miasta próbowali dokonać rozboju na 31-latku. Grozi im do 12 lat więzienia.

Operacyjni z wydziału kryminalnego w minioną sobotę w nocy patrolowali centrum miasta. przy Placu Biegańskiego zauważyli 4 mężczyzn, między którymi doszło do kłótni. Chwilę później jeden z nich zaczął uciekać, a trzech pozostałych ruszyło za nim. Mężczyzna, który biegł za uciekającym, trzymał w ręku butelkę i wymachiwał nią, chcąc go zaatakować. Widząc niepokojącą sytuację, policjanci natychmiast zareagowali. Dobiegli do pierwszego z napastników i obezwładnili go. Zatrzymali później dwóch jego towarzyszy.

- Jak się okazało, trzech mężczyzn w wieku 18, 19 i 25 lat zażądało od 31-letniego mieszkańca Częstochowy papierosów i pieniędzy - informuje asp. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Gdy ten odmówił, zaczęli go popychać i szarpać. Zagrozili też, że go pobiją. Wystraszony mężczyzna zaczął wtedy uciekać. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i zatrzymaniu sprawców, pokrzywdzony nie doznał żadnych obrażeń, a napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego względem 19-latka i 25-latka z Częstochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę