Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 47-letni recydywista, który jest paodejrzany o dokonanie 26 transakcji skradzionymi kartami bankomatowymi na kwotę blisko tysiąca złotych oraz włamania do samochodu osobowego i lokalu gastronomicznego na terenie miasta.

Operacyjni z komisariatu I policji zatrzymali w miniony piątek po południu mężczyznę, który tego samego dnia rano włamał się do lokalu gastronomicznego. Znaleźli przy nim skradziony telefon komórkowy, tablet i pieniądze. W toku dalszych czynności okazało się, że w okresie od maja do listopada 2019 roku 47-latek przywłaszczył sobie znalezioną kartę kredytową i wielokrotnie dokonywał nią transakcji podczas zakupów w sklepach ogólnospożywczych. W styczniu br. włamał się do samochodu osobowego, skąd ukradł głośnik, pieniądze i kartę płatniczą,którą płacił za zakupy w sklepach na terenie Częstochowy.

47-latek usłyszał łącznie 30 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia, ponieważ dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę