Częstochowianki i częstochowianie każdego roku pokazują, że idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bliska ich sercom. Nie inaczej było tym razem. Podczas 28. finału w naszym mieście padł nowy rekord.  Zebrano blisko 550 tys. zł, czyli o ponad 90 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Częstochowianki i częstochowianie po raz kolejny pokazali, że mają gorące serca. Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście padł nowy rekord. Zebrano blisko 550 tys. zł, czyli o ponad 90 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Na ulicach Częstochowy kilkuset wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek. Oprócz głównych wydarzeń na placu Biegańskiego odbyły się imprezy towarzyszące.

Mieszkańcy Częstochowy kolejny raz udowodnili, że idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bliska ich sercom. Po czterech dniach liczenia częstochowski sztab WOŚP ogłosił, że udało się zebrać dokładnie 549 975,24 zł. Przypomnijmy, że rok temu było to 457 tys. 38 zł i 13 groszy.

Hasłem 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała 12 stycznia, było: „Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

fot. Magda Fijołek

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę