Ostatnie działania polskich polityków, zasiadających w sejmie budzą wiele kontrowersji. Ciągle dochodzą do nas, mieszkańców różnych miast nowe informacje na temat pomysłów rządzących, a te mimo iż wydawałoby się inaczej ciągle nas zadziwiają.

Od jakiegoś czasu kobiety starają się zabrać głos w toczącej się dyskusji na temat projektu "Stop aborcji", który zakłada pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych i usuwa z systemu polskiego prawa tzw. wyjątki aborcyjne (ciąża powstała w skutek gwałtu, ciąża zagrażająca życiu lub zdrowiu matki, płód ciężko i nieodwracalnie chory lub upośledzony).

W najbliższy poniedziałek, 3 października odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet, wydarzenie podczas którego kobiety protestują przeciwko odebraniu im głosu w tej tak ważnej dla każdej z nas dyskusji. 

Komentarz na temat strajku dodał na swoim profilu na facebooku Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Szanowne Panie! Na najbliższy poniedziałek, tj. 3. października, zapowiedziano - w związku z działaniami Sejmu RP - Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jedną z form protestu ma być nieobecność w pracy. Zakładam, że część z Was weźmie w nim udział. Jeśli zamierzacie to uczynić, zapewniam Was o swoim zrozumieniu, poparciu i szacunku dla Waszej decyzji.

W swoim poście Prezydent zwraca się także do mężczyzn

Szanowni Panowie! Proszę Was o wsparcie i zrozumienie dla tych Pań, które zdecydują się wziąć udział w poniedziałkowym Ogólnopolskim Strajku Kobiet i nie pojawią się w pracy.

Brawo Panie Prezydencie! Jestem dumna, że jest Pan Prezydentem Miasta w którym się urodziłam i w którym żyję, nie pracuje w Urzędzie Miasta natomiast po przeczytaniu tego wpisu zaszkliły mi się oczy, w końcu człowiek, który rozumie mnie, kobietę, rozumie moje potrzeby a przede wszystkim rozumie moją zdolność do SAMODZIELNEGO i ROZUMNEGO podejmowania decyzji.

Czy chce, aby moje dziecko do końca życia było zależne od drugiego człowieka? Czy chce pozostawić swoje dzieci bez matki, bo zostałam zmuszona do porodu, który wiedziałam, że skończyć się może moją śmiercią?
Nie wiem co zrobiłabym musząc podjąć tak ciężką decyzję, nie wiem i nigdy nie chce się dowiedzieć. Nie życzę żadnej z nas, żebyśmy musiały stanąć przed takim ciężkim wyborem, który już sam w sobie pozostawia trwały ślad w psychice każdego cżłowieka a szczególnie kobiety zmuszonej do rozważania tego drastycznego rozwiązania, jakim jest aborcja, ale wiem jedno, jestem kobietą i chce mieć prawo wyboru.

Nie wyrażam zgody aby to obcy człowiek decydował o życiu moim i moich bliskich.

Wpis Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka możecie przeczytać na jego profilu facebookowym: Krzysztof Matyjaszczyk

Szczegóły poniedziałkowego wydarzenia znajdziecie tutaj: Ogólnopolski Strajk Kobiet

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę