Już we wrześniu w miejscu ponad 50-letniego budynku powstanie nowoczesny trzykondygnacyjny obiekt usługowo-handlowy z podziemnym garażem.

- Pozwolenie na budowę będzie wydane lada dzień. Ruszamy we wrześniu. Mam nadzieję, że w listopadzie przyszłego roku obiekt będzie już funkcjonować. Dajemy sobie 12 miesięcy na zakończenie prac budowlanych - mówi znany częstochowski przedsiębiorca Mirosław Mrowiec, który wspólnie z Tadeuszem Bajdą tworzy spółkę Tami.

Coctail-bar powstał w drugiej połowie 60. lat ubiegłego wieku. Obiekt otrzymał honorowe wyróżnienie SARP na Regionalnym Przeglądzie Architektury w Katowicach w 1971 roku. To było miejsce, do którego chodziła cała Częstochowa. Serwowano tam soki marchewkowe, pomarańczowe, koktajle mleczne, a przede wszystkim lody cassate. - Bardzo często tam gościłem. W dobrym tonie było się tam pokazywać. Jadło się słynne lody cassate i owoce, piło się soki z marchwi - wspomina Mrowiec. 

Projekt biurowca powstał w częstochowskiej pracowni ANTA Architekci Daniel Cieślik. - Będzie to typowy budynek usługowo-handlowy o powierzchni 600 m2 z garażem podziemnym na 19 samochodów. Na parterze chcielibyśmy zachować gastronomię - twierdzi Mrowiec.  - Mamy nadzieję, że powstanie budynek dizajnerski, który będzie takim pomostem między II a I Al. NMP. Warto podkreślić w tym wszystkim dużą przychylność władz miasta do naszego projektu.

 

 

Źródło: wczestochowie.pl

 

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę