Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Okręgowej w Częstochowie tymczasowo aresztował osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenie ze Skarbu Państwa prawie 7 mln zł i pranie brudnych pieniędzy.

24 września Prokuratura Okręgowa w Częstochowie złożyła do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie w stosunku do pięciu podejrzanych. Dzień później Sąd Rejonowy w Częstochowie umorzył postępowanie wobec tych osób, ponieważ nie zdążył w ciągu 24 godzin rozpatrzyć wniosków o areszt. Prokuratura złożyła zażalenie w tej sprawie. 8 października dwie z tych osób zostały aresztowane na dwa miesiące.

- Areszty zostały zastosowane po uprzednim uwzględnieniu zażaleń prokuratora na postanowienia o umorzeniu postępowania w przedmiocie tymczasowego aresztowania - informuje prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Śledztwo prowadzone jest wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji i dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej i oszustwa podatkowego na łączną kwotę blisko 21 milionów złotych.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę