Zdzisław Wolski, wieloletni przewodniczący Rady Miasta Częstochowy, będzie "jedynką" Lewicy w wyborach do Sejmu w okręgu częstochowskim. O miejsce w Senacie powalczy natomiast Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego i radny sejmiku województwa śląskiego.

- Chcemy walczyć o wygraną z PiS-em w Częstochowie, dlatego też wystawiamy tutaj mocnych kandydatów - mówi wiceprzewodniczący krajowej SLD i europoseł Marek Balt.

Zdzisław Wolski jest przewodniczącym częstochowskiej Rady Miasta już trzecią kadencję. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, lekarzem, współwłaścicielem firmy budowlanej. W latach 1987-91 był naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta.

Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, jest lekarzem, specjalistą neurologiem. Częstochowską placówką kieruje od stycznia 2013 roku, wcześniej był w nim wicedyrektorem ds. leczniczych. Politycznie jest szefem krajowych struktur Polskiej Partii Socjalistycznej. W czerwcu tego roku został radnym sejmiku województwa śląskiego. Mandat przejął po Marku Balcie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę