Przedstawiciele Grupy Arche przewidują, że czterogwiazdkowy hotel przy ul. Oleńki zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2016 r. Nowi właściciele hotelu prowadzą obecnie intensywne prace wewnątrz obiektu. Hotel będzie miał w ofercie ponad 120 pokoi i apartamentów.     

 

Prace związane z dokończeniem budowy hotelu zostały wznowione w marcu br., po przejęciu inwestycji przez grupę Arche, zajmującą się działalnością deweloperską i hotelową (poprzedni właściciel miał problemy ze sfinalizowaniem budowy).

Nowy inwestor przedstawił postęp prac i plany związane z uruchomieniem hotelu w czasie konferencji prasowej zwołanej 16 czerwca w przyszłej hotelowej restauracji.

- Częstochowa zasługuje na czterogwiazdkowy hotel – deklarował prezes Arche Władysław Grochowski, a jego współpracownicy zapewniali, że hotel w Częstochowie i w tej lokalizacji powinien być dobrą inwestycją. Powoływali się także na swoje branżowe doświadczenie: Grupa Arche jest obecnie właścicielem 7 działających już hoteli a równolegle prowadzi (lub planuje) kilka  kolejnych hotelowych inwestycji.   

Jeżeli chodzi o częstochowski hotel, Arche wprowadziło pewne zmiany w stosunku do pierwotnej koncepcji, zwiększając m.in. liczbę planowanych pokoi do 126 (wszystkie mają być klimatyzowane), projektując dodatkowe tarasy na poziomie parteru oraz zlecając autorską aranżację wnętrz.

Grupa ma zainwestować w dokończenie budowy hotelu przy Oleńki od 25 do 30 mln zł. Ambitny plan zakłada zakończenie prac we wrześniu i otwarcie hotelu dla gości w październiku 2016 r. W hotelu ma znaleźć zatrudnienie ok. 30 osób.

 

Opis obiektu:

- 4-gwiazdkowy hotel w Częstochowie w bezpośrednim sąsiedztwie Klasztoru na Jasnej Górze

- 126 klimatyzowanych, komfortowych pokoi

- Centrum Konferencyjne z obszernym foyer, przystosowane do organizacji dużych sympozjów

- sala ćwiczeń i SPA

- restauracja

Hotel zlokalizowany jest na działce przy ul. Oleńki 22/30 w Częstochowie o powierzchni 7000 m², 
Powierzchnia użytkowa całego budynku - 4506 m².

Struktura powierzchni :
- pokoje o łącznej powierzchni ok. 3 100 m²
- powierzchnia sal konferencyjnych - 787,15 m²
- sala restauracyjna o pow. 234,1 m² + zaplecze kuchenne  ok. 280 m²
- pomieszczenia wypoczynku (np. sala ćwiczeń, spa) - ok. 70 m²                           

Źródło. UM Częstochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę