Częstochowskie szkoły zapewniły swoim uczniom i uczennicom pierwszy tydzień wakacji. Pozostały fajne wspomnienia, nie zabrakło atrakcji.

Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej nr 21 pojechały na warsztaty do Zagrody Edukacyjnej ,,Stefanówka”. Dzieci dowiedziały się wiele o zwierzętach gospodarskich i przyrodzie, a w czasie warsztatów edukacyjnych zrobiły sobie lawendowe świeczki. Dzień w ,,Stefanówce” skończył się wspólnym ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.

Uczennice i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 ,,Lato w mieście” rozpoczęli w Parku Rozrywki Korzonek. Czekały tam na nie mały i duży park linowy, tyrolka, wrotkarnia, trampolina, hydropark, labirynt, kręgielnia, huśtawki i wiele zwierzątek. Wycieczkę zakończyli  w  gliwickim ,,Funzeum”, gdzie – dzięki interaktywnym atrakcjom – zabawa łączy się z nauką, np. zgłębianiem tajemnic światła.

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 13 przebiegały pod znakiem wycieczek.  Raz ich celem było Orientarium w Łodzi, innym razem częstochowska Stacja Grawitacja – zatem malkontentów wśród dzieci nie było.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 pojechali z kolei do Chęcin, gdzie zwiedzili Centrum Nauki Leonarda Da Vinci, a tam dowiedzieli się mnóstwa ciekawych rzeczy z dziedziny przyrody i nauki.

Wypoczynek ze Specjalnym Ośrodkiem Społeczno-Wychowawczym nr 1 ,,Lato w mieście” dzieci zapamiętają z plenerowych warsztatów artystycznych z przedstawicielem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza, warsztatów kulinarnych (z finałową biesiadą) oraz wizyty w Przydomowej Owczarni w Kawodrzy.

Uczestniczki i uczestnicy letniej akcji ze Szkoły Podstawowej nr 2 korzystali głównie z miejscowych atrakcji – zajęć rekreacyjno-sportowych w parku linowym Dino Lino, w kręgielni Złote Arkady i Fitostacji. Był jednak również wyjazd do Zagrody Agroturystycznej ,,Agroskałka” w Przybynowie, gdzie dzieci zwiedzały minizoo i skansen oraz brały udział w warsztatach wyrobu mydła. Na terenie samej szkoły miały również sporo atrakcji – zajęć sportowych, gier, zabaw oraz warsztatów plastyczno-technicznych.

Szkoła Podstawowa nr 38 zaproponowała m.in. warsztaty kulinarne w pizzerii „Z mąki”, gdzie dzieci mogły przyrządzić pizzę według własnego pomysłu. Było też wyjście do Cinema City na film „W głowie się nie mieście 2”, zabawy „Magicznej Krainie” oraz atrakcje w parku Dino Lino. Na wycieczce do „Parku Przygód i Atrakcji” w Wilkowicach dzieci obcowały z przyrodą, karmiły zwierzęta, testowały swą sprawność na placu zabaw. Czas fajnie mijał również w szkole, w której brały udział w zajęciach rysunku prowadzonych przez szkołę  ProfiLingua, grach i zabawach sportowych.

Na nudę nie narzekali uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którym zaproponowano zajęcia sportowe i rekreacyjne na terenie szkoły oraz wyjścia i wyjazdy poza jej teren – na warsztaty do Brick 4 Kids przy ul. Okulickiego i do katowickiej Bajki Pana Kleksa. Było też wyjście na warsztaty do Kosmoparku czy wycieczka do Parku Rozrywki „Mandoria” w Rzgowie.

fot. organizatorów

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę