Tomasz Sęk został powołany na stanowisko dyrektora wykonawczego Huty Liberty Częstochowa. Pracę rozpocznie z dniem 15 lipca.

Huta jest jedynym polskim zakładem, będącym w stanie produkować blachy grube (stosowane m.in. w przemyśle obronnym) w technologii niskoemisyjnej, co określa się mianem. „zielonej stali”. Jej nowy dyrektor będzie odpowiedzialny za opracowanie i zatwierdzenie planu restrukturyzacji oraz ponowne uruchomienie Liberty Częstochowa. Firma jest dobrze przygotowana do wspierania szybko rozwijających się polskich sektorów obronności i odnawialnych źródeł energii za pomocą tzw. „zielonych” blach stalowych.

- Jest mi bardzo miło powitać Tomasza w rodzinie LIBERTY. Jego gruntowna wiedza specjalistyczna w zakresie opracowywania strategii, zarządzania zmianą, refinansowania i optymalizacji procesów sprawia, że jest on idealnie przygotowany do przekształcenia firmy w prężne i efektywne przedsiębiorstwo generujące zyski - mówi Theuns Victor, dyrektor wykonawczy i przewodniczący Komitetu Planistycznego LIBERTY. - Tomasz pochodzi z regionu częstochowskiego, więc dobrze zna nasz zakład oraz branżę. Ma też dobre relacje z wieloma naszymi interesariuszami, w tym dostawcami. Posiada duże doświadczenie w komercjalizacji produktów w segmentach perspektywicznych dla LIBERTY Częstochowa, więc pomoże wprowadzić firmę na bardziej zyskowne i marżowe rynki. Nie mogę się doczekać współpracy z Tomaszem i wyprowadzenia firmy z obecnych trudności w kierunku lepszej przyszłości - dodaje.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę