1 lipca stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie objęła Beata Szafraniec. Umowa została podpisana na 6 lat, do końca czerwca 2030 roku.

Dyrektorka szpitala jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 10 lat zajmuje stanowiska kierownicze związane z ochroną zdrowia w zakresie zarządzania, finansów, administracji i logistyki.  Mieszka na stałe w Katowicach. W 2011 r. została doradczynią zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocniczką zarządu firmy telemedycznej, prezeską w spółce medycznej oraz dyrektorką Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępczyni dyrektora naczelnego – dyrektorka ds. finansowych i organizacji.

Przypomnijmy, że do przeprowadzonego pod koniec maja konkursu zgłosiło się 3 kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą przy ul. Mirowskiej, przedstawioną przez obecnie sprawującą urząd dyrektorkę.

fot. Łukasz Kolewiński/UM

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę