Częstochowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Podczas przeszukania znaleźli przy nim 100 gramów amfetaminy. Teraz zamiast 5 miesięcy, w więzieniu spędzić może nawet 10 lat.

43-letni częstochowianin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc za wszelką cenę uniknąć kary więzienia. Z posiadanych informacji wynikało, że przebywał poza granicami kraju, a sąd wydał za nim list gończy. Kiedy pod koniec czerwca mężczyzna przyjechał do domu i wysiadał z auta, przywitali go policyjni "poszukiwacze".

- Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci w jego kieszeniach ujawnili 100 gramów białej, sproszkowanej substancji. Szybkie sprawdzenie znalezionej substancji testerem wskazało, że to amfetamina - informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Taką ilość narkotyków kwalifikuje się jako posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

Na wniosek częstochowskich śledczych, sąd zastosował środek zapobiegawczy wobec podejrzanego i tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Teraz zamiast 5 miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia, jego pobyt w więzieniu może przedłużyć się nawet o 10 lat.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę