Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli kobietę, która z dwoma kolegami "pomalowała" markerem wiatę przystankową w rejonie al. Wyzwolenia.

Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego zaobserwowali sytuację, jak trzy osoby dewastują markerem wiatę przystanku autobusowego w dzielnicy Północ. Od razu został powiadomiony patrol interwencyjny Straży Miejskiej.

- Sprawcy wsiedli do tramwaju i odjechali w kierunku centrum. Dzięki współpracy operatorów miejskiego monitoringu i strażników miejskich funkcjonariusze ujęli kobietę, która była w grupie. Z uwagi na fakt, że była nieletnia, została przekazana na komisariat V policji - informuje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie. - Dotarcie do pozostałych dwóch sprawców jest kwestią czasu.

To już kolejne zdarzenie w dzielnicy Północ, gdzie w ostatnim czasie strażnicy miejscy ujęli wandali. Przypomnijmy, że w drugiej połowie maja 2024 roku strażnicy miejscy ujęli przy ul. Fieldorfa-Nila i ul. Gombrowicza 5 wandali, którzy zdewastowali wiatę przystankową oraz barierkę schodów prowadzących na promenadę Niemena, dwóch sprawców, którzy zdewastowali elewację transformatora przy ul. Gajcego oraz kobietę i mężczyznę, którzy zdewastowali przejście podziemne w dzielnicy Północ.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę