W dniach 17-23 czerwca odbędą się XI Częstochowskie Dni Profilaktyki organizowane przez Urząd Miasta Częstochowy i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To okazja do zapoznania się i wprowadzenia zasad profilaktyki zdrowotnej i społecznej do swojego życia. 

W poniedziałek, 17 czerwca o godzinie 16 Stowarzyszenie DLA RODZINY przygotowało spotkanie profilaktyczne dotyczące uzależnienia od alkoholu, a także zagrożeń jakie się z tym wiążą (np. zagrożenie FAS w kontekście przyszłych mam). Tego samego dnia Stowarzyszenie abstynenckie ,,PÓŁNOC’’ proponuje spotkanie grupy wsparcia, na której uczestnicy dzielą się doświadczeniami nałogu alkoholowego i tym, jak udaje im się trzeźwo żyć.

Oprócz tego od 17 do 18 czerwca będzie można skorzystać z dyżuru telefonicznego i konsultacji stacjonarnych w zakresie udzielania pomocy osobom i rodzinom z problemem uzależnień i przemocy. Będzie można uzyskać informacje związane z dostępnymi w Częstochowie formami pomocy. Dyżury będą się odbywały do godziny 17.00 w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie (ul. Nowowiejskiego 24).

We wtorek, 18 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na Małe Formy Teatralne ,,Młodość bez uzależnień i przemocy’’.

Na 19 czerwca przewidziano zajęcia dla współuzależnionych – ponownie organizowane przez Stowarzyszenie abstynenckie ,,PÓŁNOC’’, szkolenie z zakresu postępowania profilaktycznego w przypadku uzależnień dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Fundację Chrześcijańską Adullam i Częstochowskie stowarzyszenie ETOH (w godzinach od 10.00 do 12.00),  a także dyżur pracowników MOPS w godzinach od 15.30 do 17.00 w siedzibie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej (ul. Mikołaja Kopernika 4)

20 czerwca pracownicy Centrum Edukacyjno-Interwencyjnego Ośrodka będą rozdawać w alejach ulotki, rozmawiać z mieszkańcami i mieszkankami miasta, a przede wszystkim informować o możliwościach pomocowych dostępnych w Częstochowie.

W piątek, 21 czerwca będzie można po raz ostatni wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundację Chrześcijańską Adullam i Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH – od 16.00 do 19.00 pod hasłem ,,Profilaktyka przez Słowo Boże’’ odbędzie się występ grupy muzycznej, a przy wspólnym grillowaniu – rozmowy nt. profilaktyki uzależnień. Tego samego dnia i także ostatni raz do swojej siedziby zaprasza Stowarzyszenie abstynenckie ,,PÓŁNOC’’ na zajęcia dla uzależnionych od alkoholu. W pozostałe dni ,,PÓŁNOC’’ zaprasza na brydża sportowego, szachy, warcaby i rozgrywki tenisa stołowego.

Na zakończenie Częstochowskich Dni Profilaktyki zaplanowano Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej – 23 czerwca od godziny 11 do 17 na promenadzie Czesława Niemena.

Oprócz wymienionych punktów programu od wtorku, 18 czerwca do czwartku, 20 czerwca zostaną wydłużone godziny działania Punktu Konsultacyjnego dla ofiar przemocy domowej oraz osób z problemem uzależnień (Ośrodek Pomocy osobom z Problemami Alkoholowymi, godz.: 7.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00).

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę