Studentki i studenci z Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Uniwersytetu Jana Długosza pod opieką dr Izabeli Ziębacz, współpracując z Grupą Integracyjną Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UJD oraz Stowarzyszeniem "Agape" będą tworzyć w Częstochowie nowy mural: „Portret Niewidzialnych".

Studencka inicjatywa ma za zadanie podnieść świadomość na temat wyzwań, które napotykają osoby w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwić społeczność Częstochowy na ich codzienne trudności. Celem jest zmiana społecznych percepcji na temat bezdomności i współpraca na rzecz lepszego zrozumienia i akceptacji społecznej osób w kryzysie bezdomności. W ten sposób powstanie nowe medium komunikujące mieszkańcom Częstochowy problemy osób bezdomnych. Studenci chcą wpłynąć na społeczną percepcję i wzmocnić więzi naszej społeczności, tworząc bardziej świadome i empatyczne społeczeństwo.

Mural postanie w czwartek, 20 czerwca na ścianie budynku przy ulicy Jerzego Waszyngtona i ulicy Stefana Jaracza w godzinach od 12 do 15 (dokładnie przy ul. Waszyngtona 61/63).

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę