Ponad 30 pracodawców wzięło udział w Letnich Targach Pracy, które odbyły się 12 czerwca w siedzibie PUP przy ulicy Szymanowskiego 15. Na odwiedzających czekało kilkaset ofert zatrudnienia i szkoleń.

Wydarzenie, które od lat organizuje Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie wraz z partnerami - Ochotniczymi Hufcami Pracy - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach nieprzerwanie cieszy się zainteresowaniem osób poszukujących zatrudnienia lub chcących je po prostu zmienić.

Uroczystego otwarcia tegorocznych, czerwcowych Letnich Targów Pracy odbywających się pod patronatem pezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz starosty częstochowskiego Krzysztofa Smeli dokonał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Piotr Urbaniak w towarzystwie swojej zastępczyni, Katarzyny Golanowskiej.

 - Targi to najlepszy sposób na bezpośredni kontakt pracodawców z osobami, które zabiegają o pracę. Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym przedsiębiorcom, że podejmują z nami ścisłą współpracę i przy okazji targów prezentują swoje oferty zatrudnienia. Oczywiście mamy świadomość, że nie zaspokoimy wszystkich oczekiwań osób odwiedzających stoiska targowe, ale każdy kandydat ma szansę na aplikowania nie do jednej, a przynajmniej kilku firm - podkreślał Piotr Urbaniak, zapraszając wszystkich gości do wizyt u wystawców.

Z grona pracodawców największe zainteresowanie budziły propozycje pracy doskonale znanych na lokalnym rynku podmiotów gospodarczych - koncernu ZF Automotive Systems Poland, który poszukiwał operatorów produkcji i pracowników magazynowych, czy firmy Press Glass, która obok pracowników produkcji zabiegała o pozyskanie operatorów wózków widłowych. Wolnych miejsc do obsadzenia w obu firmach jest ponad pięćdziesiąt.

Na braki kadrowe cierpią także popularne sieci dyskontów kuszące kandydatów coraz lepszymi wynagrodzeniami i szeroką ofertą benefitów. Do sezonu letniego i zwiększenia produkcji przygotowuje się też zakład produkcji spożywczej Jamar z Lipia pod Krzepicami, który podbija nie tylko rynki krajowe, ale aktualnie sprzedaje swoje wyroby aż do 26 krajów świata. Na targach usilnie poszukiwał operatorów maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

Do podejmowania pracy zachęcali także przedstawiciele służb mundurowych - wojska polskiego, policji, straży granicznej oraz służby więziennej. Tutaj wstąpienie do służby związane jest oczywiście z szeregiem wymogów stawianych przed kandydatami i odbyciem szkolenia kwalifikującego.

Uzupełnieniem targów były zajęcia warsztatowe dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej  z potencjalnym pracodawcą, kreowania własnego wizerunku na rynku pracy i prowadzenia działalności gospodarczej.

fot. PUP

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę