We wtorek, 21 listopada w Miejskim Domu Kultury podsumowano 6. edycji Festiwalu Moc-art. Na gali finałowej wystąpili podopieczni kilku placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zwieńczeniem był koncert Kuby Badacha.

Akcja ,,Moc-art’’ ma na celu poszerzanie samoświadomości osób niepełnosprawnych, ich rozwoju i uwrażliwiania na sztukę. W ramach organizowanych spotkań i warsztatów uczestnicy mogli wykazać się na polu plastycznym, muzycznym i teatralnym.

W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 46 uczestników. Za jego organizację odpowiadał Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza i Stowarzyszenie "Perasada".

- Wydarzenie poprzedzone było kilkutygodniowymi przygotowaniami. Tematyką tegorocznego festiwalu Moc-art była polska kinematografia - mówiła Monika Pieniążek, prezeska Perasady.

Podczas gali obecny był także prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który przy okazji Dnia Pracownika Socjalnego złożył życzenia opiekunom i osobom zaangażowanym w pracę z osobami z niepełnosprawnością. Razem z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym wręczał dyplomy i podziękowania.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę