Teatr Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza na kolejną premierę. Tym razem będzie to bajka japońska "Jak zostać smokiem" w reżyserii Karoliny Okurowskiej-Wabnic.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i tych troszkę starszych i już w ogóle dojrzałych, do tego, by odwiedzili teatr i skorzystali z naszej najnowszej propozycji. To bajka bardzo wzruszająca, emocjonalna i myślę, że każdy widz powinien się w niej odnaleźćmówi Magdalena Woch, p.o. dyrektora częstochowskiego teatru.

To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? Co to znaczy radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? Czy chłopakom wolno płakać? To spektakl dla młodych i dorosłych wielbicieli baśni i kultury japońskiej, ale również dla tych, którzy w teatrze poszukują pozytywnych emocji.

- „Jak zostać smokiem?” to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią – mówi reżyserka. - Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię -  dodaje.

Na scenie pojawi się ośmioro aktorów, którzy wcielą się w kilkanaście postaci. W roli Ayumi, debiutująca na naszej scenie, Gabriela Bissinger, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Premiera spektaklu w sobotę, 18 listopada o godz. 17.

Tekst i reżyseria: Karolina Okurowska-Wabnic, scenografia, kostiumy, projekcje multimedialne: Sebastian Siepietowski, muzyka: Maria Kępisty, choreografia: Agnieszka Klotzer, korepetycje wokalne - Marzena Lamch-Łoniewska, asystentka reżysera - Sylwia Karczmarczyk, asystentka scenografa – Kinga Melka

Obsada: Mariusz Urbaniec (gościnnie), Gabriela Bissinger (gościnnie), Czesława Monczka, Marta Honzatko  Małgorzata Marciniak, Sylwia Karczmarczyk,  Robert Rutkowski, Sylwia Warmus.

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę