Częstochowski pilot Janusz Darocha będzie gościem honorowym 7. edycji Częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego "Za Horyzontem", który odbędzie się w dniach 5-6 maja w Miejskim Domu Kultury.  Wstęp bezpłatny. 

Swoje zdjęcia z Indii zaprezentuje Guru Maryan. Nauczyciel Liceum Sienkiewicza Mariusz Dobosz przybliży fotograficznie Chiny, a Edyta Pilichowska swoje spojrzenie na Hiszpanię.

Co do podróżniczych relacji - Marcin Błoński opowie o zielonej Irlandii, Dariusz Drążkiewicz o wycieczce motocyklem dookoła Polski, a Małgorzata Iżyńska o górach Tien-Szan, czyli Górach Niebiańskich. Pierwszy dzień zakończy historia Filipa Adamusa o podróży dookoła świata, która w liczbach wygląda imponująco - 27 krajów w 400 dni.

Drugi dzień zacznie się od prelekcji o Indiach. Kolejnym gościem będzie Grzegorz Petryszak, który zaprosi festiwalowiczów do Persji, czyli ziemi należącej obecnie do Iranu. Na koniec wystąpi Arkadiusz Winiatorski, który zwiedził pieszo Amerykę Północną od Panamy do Kanady, pokonując przy tym na nogach 12 tys. kilometrów. Będzie mu towarzyszyła Ola Synowiec, współautorka książki "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady" o tej podróży a wydanej przez Czarne (zdjęcie z okładki wykorzystaliśmy dla zilustrowania naszej zapowiedzi).

Gościem honorowym festiwalu będzie multimedalista sportów lotniczych, częstochowski pilot Janusz Darocha.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę