Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety, której ciało znaleziono w środę, 17 maja na terenie sortowni odpadów komunalnych w Sobuczynie.

Przypomnijmy. Do makabrycznego odkrycia zwłok ok. 40-letniej kobiety na wysypisku śmieci przy ul. Konwaliowej w Sobuczynie doszło ok. godz. 18. Jak poinformowała częstochowska policja, ciało kobiety o nieustalonej tożsamości ujawniono na terenie sortowni odpadów komunalnych.

- Na podstawie wstępnych ustaleń posekcyjnych biegli stwierdzili, że przyczyną zgonu ok. 40-letniej kobiety był ciężki uraz klatki piersiowej, który skutkował uduszeniem w mechanizmie unieruchomienia klatki piersiowej - informuje Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. - Biegli potwierdzili też obrażenia głowy, ale nie byli w stanie stwierdzić, czy powstały na skutek pobicia, działania urządzeń śmieciarki lub sortowni odpadów komunalnych.
 
Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa nieznanej kobiety. Jak dotąd nie udało się ustalić jej tożsamości. W tym celu pobrane zostały próbki DNA.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że zwłoki kobiety zostały przywiezione na teren wysypiska przez śmieciarkę z terenu Częstochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę