W sobotę, 27 maja po zakończeniu meczu z Zagłębiem Lubin częstochowski Raków będzie świętować na placu Biegańskiego zdobycie pierwszego w historii mistrzostwa Polski.

W sobotę o godz. 17.30 na stadionie przy ul. Limanowskiego podopieczni Marka Papszuna rozegrają ostatni w tym sezonie ligowy mecz. Ich rywalem będzie Zagłębie Lubin. Po zakończeniu spotkania na płycie boiska odbędzie się ceremonia wręczenia medali oraz trofeum dla mistrzów Polski. Ok godz. 21 zaplanowano przejazd drużyny, który rozpocznie się na placu Biegańskiego. Otwarty autobus przejedzie prawą stroną przez I i II Aleję Najświętszej Maryi Panny do placu Biegańskiego, gdzie znajdowała się będzie scena. Na finał zaplanowano pokaz fajerwerków.

Częstochowski klub zachęca kibiców do przejazdu ze stadionu komunikacją miejską. Dzięki współpracy z MPK po zakończeniu meczu i ceremonii medalowej przy stadionie od ul. Limanowskiego na fanów czekać będą trzy dodatkowe autobusy, które pojadą na plac Daszyńskiego. Poza tym uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii numer 3 na odcinku Stadion Raków - Fieldorfa-Nila. Dla kursu tego nie obowiązuje rozkład jazdy, a przewidywany odjazd z pętli Stadion Raków nastąpi około godziny 19.40-20.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę