Policjanci z częstochowskiej drogówki w ciągu jednego dnia wyeliminowali z ruchu dwóch piratów drogowych. Pierwszy jechał o 53 km/h za szybko, a drugi przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Oboje zostali surowo rozliczeni i stracili swoje prawo jazdy.

We wtorek, 14 marca ok. godz. 7.30 policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości przy ulicy Śląskiej w Konopiskach. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W pewnym momencie, na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów, pojawił się wynik 103 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcę volkswagena. 20-latek, który stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, został za to rażące wykroczenie surowo ukarany.

Natomiast o godzinie 17.15 patrol częstochowskiej drogówki przerwał piracką jazdę aleją Bohaterów Monte Cassino kierującemu volvo. Mężczyzna przekroczył tam dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Obaj piraci drogowi zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom zatrzymano też prawo jazdy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę