Częstochowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który miał prawie 7,5 kg marihuany. W przeszukaniu jego domu i pomieszczeń gospodarczych pomogła policyjna suczka – Abi. 

W minionym tygodniu kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie gminy Mstów młody mężczyzna ma posiadać znaczną ilość marihuany. 17 stycznia kryminalni wspólnie z przewodnikiem asp. szt. Wojciechem Bożkiem i jego psem służbowym – Abi, przyjechali pod wytypowany adres. - Na miejscu policyjna suczka wywąchała worek foliowy i 5 słoików z zielonym suszem, z czego w dwóch z nich susz zalany był alkoholem - informuje podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. - Zatrzymany 23-latek twierdził, że robił nalewkę z marihuany.

Łączna ilość zabezpieczonego suszu to prawie 7,5 kg. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 23-latkowi grozi teraz do 10 lat więzienia. Częstochowski prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę