Sierż. Agnieszka Jeż po raz kolejny odniosła biegowy sukces. Tym razem zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Policja-kobiety" w XIX Maratonie Komandosa.

Maraton Komandosa odbył się w minioną sobotę na terenie powiatu lublinieckiego. Na starcie stanęło 501 osób, które miały do pokonania trasę o długości 42 km.

W tym roku oprócz wymaganego umundurowania każdy zawodnik musiał też pobiec z plecakiem o wadze minimum 10 kilogramów i dobiec na metę w wyznaczonym przedziale czasowym. Sierżant Agnieszka Jeż po raz drugi wzięła udział w Maratonie Komandosa i pomimo że „z każdym kilometrem coraz więcej pęcherzy, otarć, odparzeń, na trasie brak punktów z wodą i żywnością, co przekładało się na dodatkowy dźwigany balast, gdyż wszystko trzeba było mieć ze sobą, by nie umrzeć z wycieńczenia”, to jak dodaje na koniec „to był najlepszy bieg na zbadanie moich możliwości - tak fizycznych, jak i psychicznych i na pewno nie ostatni…”.

Częstochowska policjantka ukończyła bieg na pierwszym miejscu w kategorii "Policja – kobiety", zdobywając złoty medal i odznakę.