Częstochowscy policjanci zatrzymali 30-letniego przestępcę poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków i nielegalny pobór prądu.

Kryminalni uzyskali informację o 30-letnim przestępcy ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Częstochowy. Mężczyzna do tej pory ukrywał się poza granicami kraju za spowodowanie wypadku, kierowanie autem pod wpływem, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, kierowanie gróźb karalnych i krótkotrwałe użycie pojazdu. Po powrocie do Polski zmienił swój wygląd i czasowo wynajmował lokal w Częstochowie. Gdy policjanci dotarli do jego mieszkania, ten nie otworzył im drzwi. Mundurowi siłą weszli do środka. Podczas zatrzymania kryminalni znaleźli przy nim prawie 20 działek dilerskich metamfetaminy. Oprócz tego, okazało się, że lokal, który zajmował 30-latek, został nielegalnie przyłączony się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych.

Mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie spędzi kolejne prawie 1,5 roku. Dodatkowo, za posiadanie narkotyków, grozi mu do 3 lat więzienia, a za kradzież prądu kolejne 5.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę