W piątek, 25 listopada ruszy 7. edycja akcji ,,Charytatywnie dla zwierząt", której celem jest wsparcie częstochowskiego schroniska oraz pomoc stowarzyszeniom i fundacjom działającym na rzecz zwierząt w mieście.

Akcja służy zebraniu wszystkiego, co może przydać się zwierzakom – chodzi więc o koce, poduchy, karmy, makarony, jedzenie w puszkach z długim terminem ważności, ale także leki i akcesoria dla zwierząt.

Zbiórka potrwa do 20 grudnia – do tego dnia można dostarczać karmę i akcesoria dla potrzebujących, częstochowskich zwierzaków. Głównym miejscem zbiórki w tym roku jest siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy al. Niepodległości 30. Jeśli jednak z transportem rzeczy wystąpiłby problem zachęcamy do kontaktu z organizatorami pod numerem 662 513 922.

Akcja ,,Charytatywnie dla zwierząt” została objęta honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Organizatorami są Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Gastronomicznych, Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa i Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę