Funkcjonujące przy ulicy PCK oddziały neurologiczny i udarowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego  będą przeniesione do placówki przy ul. Bialskiej.

Oddział neurologii przy ul. PCK dysponuje 20 łóżkami, w tym 2 intensywnej opieki medycznej. Na oddziale udarowym jest z kolei 19 łóżek, z czego 6 intensywnej opieki medycznej. Z kolei neurologia przy Bialskiej liczy 17 łóżek, w tym 2 intensywnej opieki medycznej. Na oddziale udarowym jest 21 łóżek, w tym 6 intensywnej opieki medycznej.

Dariusz Tworzydło, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, potwierdza plany dotyczące przeniesienia obu oddziałów z placówki przy PCK na Bialską.

- Rzeczywiście oddział neurologiczny w naszym szpitalu będzie przeniesiony z PCK na ulicę Bialską. Jest to wynikiem problemu z obsadzeniem dyżurów właśnie na PCK. Łączymy oddziały. Neurologia będzie zatem w jednym miejscu. Pacjenci będą mieć zabezpieczony dostęp do świadczeń w tym zakresie - zapewnia. 

Jak dodaje, liczba łóżek udarowych pozostanie na tym samym poziomie. - Obecnie na oddziale udarowym przy PCK mamy 19 łóżek, zaś na Bialskiej - 21. Po połączeniu na Bialskiej będzie 40 łóżek - wyjaśnia.

Na razie nie wiadomo, ile będzie łóżek na oddziale neurologicznym. - Jeśli zaś chodzi o pozostałe łóżka na neurologii, to podejmujemy działania aby w tym zakresie również zabezpieczyć naszych pacjentów - twierdzi Dariusz Tworzydło.

Rzecznik szpitala zapewnia jednocześnie, że połączenie oddziałów nie będzie się wiązać z redukcją zatrudnienia. Dokładny termin przeniesienia oddziałów nie jest jeszcze znany. Wszystko będzie zależeć od procedur i formalności, jakie szpital musi spełnić.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę