Częstochowscy strażnicy miejscy w miniony weekend nałożyli na terenie miasta 69 blokad na koła samochodów, które były zaparkowane niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej codziennie odbierają telefony od zdenerwowanych mieszkańców, którzy zgłaszają popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Mowa tu głównie o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów. Auta często pozostawione są na chodnikach, na ścieżkach rowerowych czy w okolicach przejść dla pieszych. Tym samym utrudniają poruszanie się osobom z kulami, rodzicom z wózkiem, rowerzystom czy utrudniają przejście przez zebrę pieszym oraz skracają pole widzenia nadjeżdżającym kierowcom przed przejściem dla pieszych, co może spowodować wypadek.

W weekend dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 26 telefonicznych zgłoszeń dotyczących wykroczeń drogowych. Podczas służby strażnicy miejscy założyli od piątku do niedzieli 69 blokad na pojazdy, które były nieprawidłowo zaparkowane.

Od początku miesiąca do 11 września włącznie strażnicy miejscy założyli na terenie Częstochowy 306 blokad. W 2022 roku na terenie Częstochowy założono już 3085 urządzeń blokujących koła.

fot. Straż Miejska w Częstochowie

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę