Częstochowscy strażnicy założyli blokadę na koło auta, które zaparkowane było w miejscu zabronionym. Okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy i nie może kierować autem.

Podczas patrolowania Al. NMP strażnicy miejscy zauważyli pojazd, który był zaparkowany w miejscu zabronionym. Funkcjonariusze na koło nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu założyli blokadę. Po ok. 30 minutach kierowca pojazdu zatelefonował do dyżurnego i poprosił o zdjęcie blokady.

- Podczas czynności służbowych strażnicy miejscy ujawnili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy po sprawdzeniu potwierdzili, że mężczyzna nie posiada ważnych uprawnień kategorii B - informuje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Strażnicy miejscy ukarali mężczyznę za nieprawidłowe parkowanie. Sprawę prowadzenia pojazdu bez ważny uprawnień przejęli częstochowscy policjanci.

W poniedziałek, 19 września na terenie Częstochowy strażnicy miejscy założyli 35 blokad. Podobnie było we wtorek. Dyżurni odebrali 8 telefonicznych zgłoszeń dotyczących wykroczeń drogowych, a funkcjonariusze Straży Miejskiej założyli na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów 35 blokad.

Od początku miesiąca do 20 września włącznie blokad jest  563, a od początku roku 3342.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego weekendu, dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali 18 telefonicznych zgłoszeń dotyczących wykroczeń drogowych, a funkcjonariusze na terenie miasta założyli 63 blokady na kola nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

fot. Straż Miejska w Częstochowie

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę