O ponad 128 tys. zł więcej niż w zeszłym roku częstochowscy podatnicy przekazali na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku.

Na rzecz organizacji pożytku publicznego swój 1 procent przekazało ponad 116 tys. osób rozliczających się w Częstochowie. W sumie dało to ponad 9,5 mln zł. 27 tys. częstochowian przekazało 2 495 627 ,00 zł. (128 425,00  więcej niż rok temu) rodzimym stowarzyszeniom, klubom i fundacjom. 

Od początku roku, aż do momentu rozliczenia się z fiskusem częstochowski samorząd zachęcał do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego (OPP). Dzięki prowadzonej kampanii „ZOSTAW 1 % W CZĘSTOCHOWIE” mieszkańcy naszego miasta mogli zapoznać się z ofertą lokalnych organizacji pozarządowych, dowiedzieć się w jakich dziedzinach życia działają i jakie są efekty ich pracy.

Organizacje pożytku publicznego, którym rozliczający się w naszym mieście przekazali najwięcej środków w ramach 1% (niezależnie od siedziby) to: Fundacja dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą”, Fundacja studencka ,,Młodzi-Młodym”, Fundacja Siepomaga, Towarzystwo opieki nad zwierzętami w Polsce oddział w Częstochowie, Stowarzyszenie opieki hospicyjnej ziemi Częstochowskiej, Avalon bezpośrednia pomoc niepełnosprawnym.

Organizacje pożytku publicznego posiadające siedzibę w Częstochowie, którym przekazano najwięcej środków w ramach 1% to: Fundacja studencka ,,Młodzi-Młodym”, Fundacja ,,Złota gwiazda”, Fundacja Maxima Dzieciom, Fundacja ,,Walczę z SM”, Stowarzyszenie opieki hospicyjnej ziemi częstochowskiej, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę