Policjanci z częstochowskiej drogówki w ciągu zaledwie 15 minut dwukrotnie zatrzymywali tego samego kierowcę bmw, który za każdym razem rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. W efekcie na 22-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego nałożyli karę na łączną sumę 4 tys. zł oraz 20 punktów karnych. Młody mężczyzna straciła też prawo jazdy.

W miniony czwartek, 2 czerwca w miejscowości Luborcza (gmina Koniecpol) policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który na odcinku objętym ograniczeniem prędkości jechał aż 108 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, 22-letniemu mieszkańcowi powiatu częstochowskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Otrzymał 24-godzinne zezwolenie na kierowanie, aby mógł spokojnie dojechać do domu i nie pozostawiać pojazdu na drodze.

Młody kierowca po zakończonych czynnościach z irytacją wsiadł do samochodu i odjechał z piskiem opon. Policjanci ponownie „wzięli go na suszarkę”. Tym razem pomiar wykazał aż 137 km/h. Mundurowi dogonili młodego pirata i ponownie ukarali go mandatem. Tym razem wyniósł on 2,5 tysiąca złotych i ponownie nałożyli na niego 10 punktów karnych. Wszystko to zadziało się w 15-minutowym odstępie czasu. Przez „ciężką nogę” mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał łącznie 20 punktów karnych i mandaty na łączną kwotę 4 tysięcy złotych.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę